چه گونه می توان به آزادی رسید، و رعایت چه مواردی ضروری است؟

 

از بالا به پایین: ۱- پارلمان توتالیته ( تمامیت خواه) رژیم خودکامه ولایت وقیح که پر از آخوند و شبه آخوند، و دشمن ایران و ایرانی است. ۲- پارلمان توتالیته نظامیان درچین که بیش از یک میلیارد مردم را به بردگی گرفته اند. ۳- پارلمان آزاد و دومکراسی کشورهای متحد اروپایی در بروکسل؛ شامل نمایندگان آزاد از۲۷ کشور اروپایی.

آزادی و دموکراسی را نمی توان به رایگان به دست آورد. برای رسیدن به آن، همیشه باید بهایی پرداخت. مردم ایران در حقیقت هرگز طعم آزادی را نچشیده اند، و در فضای دموکراسی تنفس نکردند. زیرا، در آن صورت هرگز اجازه نمی دادنددیکتاتوری و زورگویی بر آنان سایه افکند، و برای هر تلاش و کوشش آنان، دست وپاگیر باشد.

نکاتی که برای رسیدن به دموکراسی و آزادی در ایران مورد نیاز است:
برای رسیدن به آزادی، دست کم رعایت و لزوم ۵ نکته اساسی زیر ضروری است:

۱ – گروه مخالف محکم و استوار

برای رسیدن به یک جامعه آزاد و دموکراسی، و حتی حفظ و نگهداری آن، به یک گروه مخالف کار آزموده و محکم نیاز است. چنانچه این گروه، ضعیف و ناتوان باشد، نمی تواند از برپایی و تأسیس یک دولت غیر دموکرات، و یا دموکرات ناتوان و ضعیف، جلوگیری نماید.
به عنوان نمونه، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، از آن جا که گروه مخالف محکم و استواری نبود، مملکت به دست بیلیونرهای جوان مافیای کا گ ب حزب کمونیست افتاد.
در غیاب گروه مخالف قوی و کار کشته، این دسته کانگاستر حاکم بر سرنوشت روسیه بر روی تمامی تولیدات و ثروت روسیه دست انداخته اند، و کسی را یارای روبرویی و برابری با آنان نیست.

در شماری از کشورهای اروپایی مانند انگلیس، فرانسه، و آلمان، گروههای مخالف سیاسی توانسته اند جلو سرکشی و خودکامگی دولت و سیاستمداران را بگیرند، و آنان را در برابر عملکردشان مسئول بدانند.
از آن چه گفته شد، در هر جامعه آزاد، و یا برای به وجود آمدن چنین جامعه ای وجود احزاب، و گروههای مخالف،  ضروری و پر اهمیت است.

۲ – وجود رسانه های عمومی آزاد

بی تردید، وجود رسانه های آزاد و مردمی یکی از مهمترین نیازهای هرجامعه دموکراسی، و رسیدن به آزادی است. کانال های گوناگون تلویزیون می توانند با پخش مقاله ها، انتقادات، پیشنهادها، و رویدادهای روز، برخورد عقاید و افکار همگان بوده، درستی، و نادرستی ها، کمبود و کاستی ها، و همچنین زشتی و زیبایی ها را برای همگان روشن و مشخص نمایند.

آزادی مطبوعات و رسانه ها به گزارش گران جرأت و قدرت می دهد تا فساد، استثمار، بی عدالتی و ستمگری، و دیگر عملکردهای نادرست دولت مردان را بر روی صحنه آورند، و برای مردم برملا و آشکار سازند.
در یک جامعه آزاد و دموکراسی هرگونه سانسور در رسانه های گروهی نادرست و قابل پذیرش نیست.

پس از انقلاب ۱۹۷۹، رژیم اسلامی آزادی مطبوعات را تحمل نکرد، و با وحشیگری، و بی رحمی به سانسور مطبوعات، دستگیری، شکنجه و اعدام روزنامه نگاران، و آزاد اندیشان پرداخت.

این ها رسانه های به اصطلاح آزاد ایران است. این ها آشی است که ولی وقیح برای ۷۰ میلیون مردم ایران  پخته است. در این رسانه ها اخبار داخلی از دارلخلافه علی خامنه ای، از چماقداران اسلام، و نحوست اسلام بر مردم بی پناه، و اخبار خارجی آن از غزه، لبنان ، بیروت تجاوز نمی کند.

۳ – جدایی دین از سیاست

ایران از ۱۴۰۰ سال پیش در چنگال اسلام اسیر گشت. از آن زمان تاکنون فرهنگ عقب مانده بیابانی بر سرنوشت ما سایه افکند، و همه گونه تلاش و کوشش ما را تا کنون تخطئه کرد، و تحت سیاست و افکار بیمارگونه خود قرار داد.

در شرایط کنونی هرگونه مخالفت و ایستادگی در برابر رژیم مذهبی و یا هواداران خردباخته و فناتیک آن، پذیرفته نیست.

وادار کردن مردم به پذیرفتن قانون های مذهبی و تحمیل آن، موجب گردیده که چند میلیون ایرانی، به ویژه دگر اندیشان، ناچار به ترک سرزمین خود شده، آواره گوشه و کنار جهان شوند.

از آن چه گفته شد، ایجاب می کند که هر ایرانی آزاد باشد تا بتواند دین و مذهب مورد خواست خود را بدون آن که تحت فشار و یا تبلیغی قرار بگیرد، برگزیند.
همه قوانین و تشکیلات دولتی باید بر اساس احترام به حقوق انسانی، و قانون اساسی مردمی باشد. بنابراین، قوانین بر اساس دین که برگرفته از آخوندهای فاسد، و رهبران وابسته بدانان است، مطرود، و برای مردم ناشناخته و غیر عملی خواهد بود.

در این ویدیو پرزیدنت کندی  به مردم آمریکا اعلام می کند که کلیساها و گروههای مذهبی اجازه ندارند در کار سیاسی دخالت کنند، و نمی توانند کسی را به عنوان کاندیدای انتخابات معرفی کنند. همچنین بودجه ای که دولت به کلیساها می داد، از آن زمان قطع شد.

۴ – استقلال قوه قضائی و دادگری

در طول سی سال حکومت ملایان بر ایران، با وجود شکنجه، اعدام، در سطحی باور نکردنی و بی سابقه درجهان، در غیاب و بدون یک سیستم مستقل و آزاد قضائی، هرگز نخواهند توانست درد و رنجی را که تحمل کرده اند، فراموش کنند.

هدف اینست آن هایی که مرتکب جرم و جنایت شده اند، پاسخگو باشند. عدالت و دادگری باید در مورد کسانی که میلیون ها برده اند، و یا دزدی کرده اند، همچنین گروههای نظامی مانند سپاه و بسیج، و آخوندهای حکومت نیز باید در این پاسخگویی شرکت داده شوند.

باوجود قانون اساسی فعلی که آن هم از شریعت و قوانین اسلامی مایه گرفته، مشخص و روشن نیست که چه گونه قضات باید انتخاب شوند (با در نظر گرفتن انتخاب زنان قاضی، قاضی از میان دگر اندیشان، و قومیت های گوناگون)؟، چگونه و بر اساس چه استاندادی، باید به قضات حقوق پرداخت شود؟. بنابراین با وجود قانون اساسی کنونی، امکان دارد که ما را به آزادی و دموکراسی نرساند، و یا همیشه این خطر وجود دارد تا به جای رسیدن به آزادی، از دیکتاتوری به حکومت تمامیت خواه (توتالیته) مانند چین و روسیه پایان یابد.

این تصویری است از دادگاه عالی آمریکا درسال ۲۰۱۰. در آمریکا قوه قضایی کاملاً از سیاست جدا و برکنار می باشد، و در آن همه گروه از هر نژاد اعم از زن یا مرد شرکت دارند.

۵ – قانون اساسی جدید

مهمترین نیاز یک جامعه آزاد و دمکرات، داشتن قانون اساسی گویا و کامل است. یک قانون اساسی درست می تواند ضامن آزادی، و بقای حقوق مردم باشد.
بدون داشتن یک قانون اساسی کامل، هر تغییر و دگر گونی می تواند نتیجه برعکس به وجود آورد.

این قانون اساسی باید بسیار محکم و کامل باشد به طوری که یک فرد و یا یک گروه نتوانند آزادی و حقوق مردم ایران را که سالیانی به دنبال و در مبارزه برای دست یافتن بدان بودند، در محا صره خود در آورند.

کوتاهی از آن چه گذشت

برای رسیدن به آزادی و دموکراسی و حفظ آن در ایران، به رعایت و برپایی پنج قانون و یا اساس قانونی نیاز است. بدون برقراری این ۵ قانون، کشور و مردم بیگناه ایران هرگز به آزادی و دموکراسی نرسیده، و یا نخواهند توانست از آن نگهبانی و پاسداری کنند.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: