چرا امسال در هفته وحشت تهاجم به مقدسات اهل سنت بیشتر شده است !؟

35سال وحدت شعاری و همایشهای هفته وحشت جز شعار و عوامفریبی عوایدی حاصل نزدیکی شیعه با سنی نشده است رعب و وحشت و سرکوب و ترور و اعدام و زندانی و تبعید و تبعیض و بی عدالتی آنسوی سکه وحشت بنام وحدت بوده که اهل سنت صبورانه و مظلونانه بناچار طی سالیان دراز تحمل نموده تا شاید روزی این صبر بر دهد اما متآسفانه با رواج هرچه بیشتر جهل و تعصب و خرافات در جمهوری ولایت عرصه روز بروز با اهانت و تعدی و تخریب مدارس  علمیه و مساجد بر اهل سنت تنگتر گردیده و جاهلان و مداحان و ملایان شیعی با پشتیبانی حاکم ولایی علاوه بر ایران در دیگر کشورهای همسایه اهل سنت هم دخالت و حتی نیروی نظامی اعزام و با الفاظ رکیک و اهانت به مقدسات اهل سنت در پی تحریک این برادران دینی بر آمده و در تریبونهای عمومی و جراید کثیرالانتشار و رسانه های جمعی با اعلانیه و نامه به رهبری (دختر ملا حسنی)سعی در گسترش ناآرامیهای سوریه و عراق و کشاندن آن به ایران را داشته تا با شعله ور نمودن جنگ داخلی مذهبی چند صباح بیشتر به حکونت ننگین خویش ادامه دهند چون پایگاه مردمی که نداشته و فقط بایستی آتش در خرمن تعصب و جهالت جاهلان بیسواد دو مذهب شعله ور نموده و از این طریق خویش را از منجلاب ایجاد شده برهانند

محمدتقی مصباح یزدی، روحانی تندروی شیعه، در دیدار با مدیران وزارت دفاع ایران درباره ریشه‌های تاریخی اسلام‌گرایان افراطی در سوریه اظهار نظر کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای مصباح یزدی گفته است: «وهابی‌های تکفیری میوه همان درخت‌هایی هستند که بعد از رحلت پیامبر از حق روی گردان شدند.»

او گفته است: «دنیاگرایی، باندبازی، تبعیض، دادن پست و مقام به قوم و خویش و عشیره، توسط خلیفه سوم موجب خشم توده‌های مردم شد که در نهایت همین امر منجر به قتل خلیفه گردید.»

مساله حکومت و قتل عثمان، خلیفه سوم مسلمانان، یکی از اختلافات عمده شیعیان و سنی‌ها است.

در ادبیات شیعه برخی عثمان را به اشرافی‌گری و تجمل‌‎گرایی متهم می‌کنند.

آقای مصباح یزدی گفته است: «اگر در جوامع اسلامی معارف پیامبر اسلام و اهل بیت کم رنگ شود، کم کم به سمت سلطنتی و امپراطوری شدن خواهند رفت.»

محمدتقی مصباح یزدی این سخنان را پس از «هفته وحدت» در ایران، هفته میان دو روز سالگرد تولد پیامبر اسلام به اعتقاد شیعه و سنی، بیان کرده است.

مقام‌های عالی حکومت ایران درباره تشدید اختلافات فرقه‌ای میان شیعیان و سنی‌ها اظهار نگرانی می‌کنند اما در عین حال بخش‌هایی از حکومت در مواردی به تبعیض علیه سنی‌ها می‌پردازند.

آقای مصباح یزدی در اظهارات خود اسلام‌گرایان افراطی درگیر در سوریه را «تکفیری» خوانده است، اصطلاحی که عمدتا مسلمانان مخالف این گروه‌ها از آن استفاده می‌کنند. خود این گروه‌ها خودشان را «جهادی» توصیف می‌‎کنند.

محمدتقی مصباح یزدی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مدیران دفاعی جمهوری اسلامی خواسته است که قدرت دفاعی ایران را افزایش دهند. او گفته است: «نباید دفاع اسلامی را با دفاع آمریکایی، روسی و غیره مقایسه کرد؛ زیرا دفاع اسلامی، دفاع از اصل دین است.

نماینده رهبر در سپاه نماد سبز معترضان ٨٨ را به شتر عایشه تشبیه کرد

علی سعیدی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در سپاه، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران، ششم دی، رنگ سبز نماد معترضان را به شتر عایشه، همسر پیامبر اسلام، تشبیه کرده است.

به گزارش تسنیم، آقای سعیدی گفته است: «در [جنگ] جمل شتر همسر پیامبر را قداست بخشیدند و بنده در تاریخ طبری دیدم که در آنجا خلق‌الله پشکل شتر را بر می‌داشتند و نصف می‌کردند و می‌گفتند پشکل شتر مادرمان عایشه بوی مشک می‌دهد. در اینجا نیز در مسیر ایجاد فتنه رنگ سبز را به عنوان تقدس انتخاب کردند.»

او گفته است که اعتراضات سال ٨٨ به جنگ جمل، که پس از قتل خلیفه سوم بین دو گروه از مسلمانان رخ داد، شباهت دارد. جنگ جمل در منابع شیعه یکی از عمده‌ترین عوامل اختلافات شیعیان با سنی‌‍‌ها ذکر شده است.

آقای سعیدی گفته است که در جریان آن جنگ گروهی از یاران پیامبر اسلام در برابر امام اول شیعیان ایستادند و گروهی در کنار او، گروهی سکوت کردند و «یک عده نیز دوبل بازی می‌کردند و مغازه دو نبش داشتند و با دو طرف کار می‌کردند.»

او گفته است باید چهره‌های سیاسی مختلفی را که امروز مشابه این گروه‌ها عمل می‌کنند، شناخت.

نماز جمعه امروز تهران در مصلی تهران، در منطقه عباس‌آباد، برگزار شده است

آقای سعیدی گفته است وقایع سیاسی لایه‌های مختلفی دارند و باید نسبت به شناخت لایه‌های «پشت صحنه» هوشیار بود. او گفته است: «روی صحنه لنین و استالین است، اما پشت صحنه مارکس و هگل هستند.»

نماینده رهبر ایران در سپاه، میرحسین موسوی و مهدی کروبی را «لایه روی صحنه» اعتراضات ٨٨ نامیده اما درباره «عناصر پشت صحنه» و شروع به فعالیت دوباره آنها هشدار داده است.

‹لجاجت و جهالت›

محمد امامی کاشانی، امام جمعه امروز تهران هم در سخنان خود گفته است که در «سال ۸۸ یک لجاجت و جهالتی در داخل کشور پیش آمد و استکبار جهانی نیز پشت این لجاجت ایستاد.»

آقای امامی کاشانی گفته است: «آنان که این بساط را در داخل به پا کرده بودند، به جای اینکه متنبه شوند، به غلط و اشتباه خود ادامه دادند و این یک حرکتی بود برخلاف اصول نظام اسلامی چون دنیای غرب و استکبار سردمدار آن بود.»

علی سعیدی هم در سخنان خود با ذکر این که «در سیستم آمریکا هیچ یک از احزاب و کاندیداها و نمایندگان کنگره به ساختار لیبرال دموکراسی حمله نمی‌کنند،»گفته است در ایران نیز «حمله به ساختار نظام اسلامی و حرکت در جهت براندازی آن هم برابر نرم‌افزاری که ذات باری‌تعالی آن را ارائه کرده، قابل قبول نیست.»

«حمله به ساختار نظام اسلامی و حرکت در جهت براندازی آن هم برابر نرم‌افزاری که ذات باری‌تعالی آن را ارائه کرده، قابل قبول نیست»

علی سعیدی

در روزهای اخیر مقام‌های مختلف حکومتی و چهره‌های سیاسی محافظه‌کار به معترضان سال ١٣٨٨ و به ویژه رهبران آنها، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، حمله کرده‌اند.

این حملات در آستانه سالگرد تظاهرات اعتراضی در روز عاشورای سال ٨٨ و تظاهراتی که پس از آن در حمایت از حکومت برگزار شد، انجام می‌گیرند.

اعتراضات روز عاشورا با شعارهای تند علیه حکومت و رهبر ایران همراه بود و در مواردی به درگیری خشونت‌بار معترضان و پلیس و نیروهای امنیتی منجر شد.

چهره‌های مختلف سیاسی در نماز جمعه امروز حاضر بودند

سرکوب معترضان پس از این تظاهرات شدت گرفت و در روز ٩ دی ٨٨ نیز تظاهراتی در حمایت از حکومت برگزار شد.

هواداران آیت‌الله خامنه‌ای تاکید دارند که جنبش سبز پس از تظاهرات ٩ دی پایان گرفت. هرچند بیش از یک سال بعد میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای تظاهرات دیگری فراخوان دادند.

اعتراضات ۲۵ بهمن ٨٩ خشم هواداران آیت‌الله خامنه‌ای را برانگیخت و رهبران جنبش سبز از آن پس در بازداشت خانگی به سر می‌برند

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: