مرور اوضاع منطقه از همه دیدگاهها

JUN
13
گفتگو تلويزيون التغيير با شيخ عبدالقادر نائل در مورد آخرين اخبار عراق

تلويزيون التغيير 11 ژوئن 2014
سؤال : روز گذشته استان نينوا توسط نيروهاي مسلح از دست دولت درآمد و امروز هم استان صلاح‌الدين بود، شما در انبار اين مسأله را چگونه تفسير مي‌كنيد؟
شيخ عبدالقادر نائل يكي از شيوخ و شخصيتهاي شهر رمادي : كلام را تصحيح كنم كه از دست دولت و شبه نظاميانش آزاد شد و امروز هم به موصلي‌ها تبريك مي‌گويم، امروز شما در امنيت هستيد، فراموش كنيد كه در آن‌جا بسته‌هاي انفجاري بود و اسلحه صداخفه‌كن و بازداشتها. امروز صلاح‌الدين آزاد مي شود و به كاروان مي پيوندد، بسته‌هاي چسبنده و خودروهاي انفجاري و سلاحهاي صدا خفه كن‌دار از آن دور مي شود و شهروندان در آرامش خواهند خوابيد، و خواب حملات شبانه اي را كه شبه نظاميان وجنايتكاران مالكي كه به جنايت عادت كرده بودند و به آن دست مي‌زدند، نخواهند ديد. انبار امروز غرش شير را سر خواهد داد و فلوجه هم‌هم‌چنين. در عامريه ارتش مقرش را تحويل داد و عامريه هم به كاروان پيوست و امروز فلاحات تحت كنترل كامل درآمد، انقلابيون برق فلوجه را مجدداً وصل كردند. الآن مذاكراتي با ارتش در اتوبان صقلاويه در جريان است. منطقه قادسيه و كيلومتر 5 در استان تاميم آزاد شده و تحت كنترل كامل انقلابيون درآمده است. ارتش مالكي و هم‌پيمانان خيانتكار نمي توانند با انواع هلي كوپترهايشان در اين منطقه پرواز داشته باشند، چرا كه آتش سلاحهاي ضدهوايي در نزديكي تيپ هشتم وجود دارد. امروز پادگاني كه معروف به پادگان الهايس بود تمام شده است و او و خانواده‌اش به خارج از عراق گريخته‌اند، امروز اتوبان تحت كنترل قرار گرفت و انبار شاهد آزادسازي كامل خواهد بود چرا كه كمر ارتش مالكي درهم‌شكسته است. آزادي در پيش است و عراقيان از دست شبه نظاميان مالكي بزودي آزاد خواهند شد و دير يا زود عراق به اين نعمت دست خواهد يافت و به دوران خودش و به دوران قدرتش باز خواهد گشت، به باز سازي ارتش ملي واقعي، ارتشي كه از شهروندان دفاع مي‌كند و به آنها حمله‌ور نمي شود.
سوال: شيخ عبدالقادر شما گفتيد كه نيروهاي امنيتي در عامريه فلوجه و فلاحات خودش را تسليم كردند آيا اين به اين معنا است كه انقلابيون عشاير آنها را به‌عنوان اسرا در بازداشت نگه‌داشته‌اند؟ يا اين‌كه نيروهاي امنتي سلاح و تجهيزاتشان را مانند صلاح‌الدين و نينوا رها كرده‌اند؟
عبدالقادر: بعضي‌ها سلاحهايشان را در ازاي گرفتن لباسهاي غير نظامي رها كرده و به مردم تحويل داده‌اند و در مواردي نيز فروخته‌اند، انقلابيون عشاير مقرر كرده‌اند كه هركسي كه سلاحش و جنگ را ترك كند اسير نخواهد بود. اما اگر كسي به جنك ادامه دهد سلاحهاي انقلابيون ابداً به او رحم نخواهند كرد. انقلابيون طرحهايي دارند من از كانال شما براي اولين بار مي‌گويم، امروز مردان قورباغه اي وابسته به شوراي انقلابيون عشاير در نهر فرات.. (صدا قطع مي شود) و جنگ در نهر عليه ارتش مالكي ادامه خواهد يافت. بنابرين امروز در الانبار مسأله بزرگ است… (صدا قطع مي شود) هيچ تانك و زرهي و توپخانه اي به بغداد برنخواهد گشت و همه آنها به غنيمت گرفته خواهند شد تا اين‌كه از انبار و از مرزهاي عراق دفاع كنند. تا بعد از اين‌كه ارتش عراق از دست مالكي و شبه نظاميان و مزدورانش كه بعد از 2003 به عراق آمده‌اند و اشغالگر آمريكايي آنها را آورد، رها شد مجدداً به ارتش تحويل داده شوند.
سوال: شما به بعضي از مناطق اشاره كرديد كه تحت كنترل انقلابيون درآمده است، مناطقي كه هنوز نيروهاي دولتي بر آن در استان الانبار تسلط دارند كجاست؟
عبدالقادر نايل: نيروهاي دولتي فقط بر تيپ هشتم تسلط دارند. و بجز بعضي اماكن در منطقه غربي در بغداديه بر هيچ نقطه ديگري كنترل ندارند. و طرحي براي غالب شدن بر اين مناطق نيز وجود دارد… (صدا قطع مي شود) و به همين خاطر تمامي واحدهاي انقلابيون هم‌چنان در آماده‌باش ج (درجه يك-م) هستند. عملياتي نيز در داخل مناطقي كه شوراهاي بيداري قرار دارند انجام خواهد شد و اين آخرين فراخوان به بيداريها و پليس است. اين اماكن را ترك كنيد و به سمت خانواده هايتان و كودكانتان و همسرانتان برويد چرا كه انقلابيون وارد اين مناطق شده و از خارج آن نيز عمليات نظامي خونين و بسيار شديدي خواهد بود.
سوال: امير عشاير دليم الشيخ علي حاتم امروز در بيانيه اي خواهان اين شد كه عشاير از اموال مردم و جانهايشان حفاظت نمايند هم‌چنين خواستار اين شد كه عمليات انتقام گيري و كشتار نيروهاي امنيتي و يا وابستگان به آنها انجام نشود و نيز تعدادي خواسته ديگر را مطرح نمود اما خواسته اول و آخر او اين بود كه سياسي ‌ها مالكي را بركنار كرده و يك دولت نجات ملي براي عراق تشكيل دهند، شوراي عشاير چه پاسخي به اين خواسته دارد و با آن چطور رفتار خواهيد كرد اگر دولت نجات ملي عراق تشكيل شود؟
عبدالقادر النايل: شكي نيست كه در چنين دولتي سران عشاير و فرماندهان امنيتي كه وابسته به اشغالگر آمريكايي نيستند و كساني هستند كه دستهايشان به خون عراقيان آلوده نشده است و نيز تكنوكراتها و متخصصين عراقي حضور خواهند داشت، بايستي جلسه اي از عقلاي عراقي باشد، بر عقلاي عراق و مراجع ديني بالا از تمامي مذاهب موجود در عراق بايستي در اين جلسه باشند و در اين جلسه است كه دولت نجات ملي تشكيل خواهد شد، اين دولت يك دولت تكنوكرات عراقي را به دور از مذهب و طايفي بودن و نيز به دور از حزب گرايي و سمت گرايي‌ها نمايندگي خواهد كرد و…. (نامفهوم..) به مدت دوسال… تا اين‌كه توسط آن انتخاباتي سالم برگزار شود و يك سقف زماني نيز براي آن در نظر گرفته شود
سوال: شما به يك دولت تكنوكرات اشاره مي‌كنيد و دولتي مستقل و به دور از احزاب كه به مدت دوسال عراق را اداره نمايد تا اين‌كه امنيت و خدمات را برگرداند و بسياري از خواسته‌هاي ديگر، آيا شما فكر مي‌كنيد كه دو سال براي اينكار با توجه به آن‌چه كه در عراق روي داده كافي است؟
عبدالقادر النايل: من تأكيد مي‌كنم و با كمال اطمينان مي‌گويم با آن‌چه كه در صحنه شاهد آن هستم ما مي توانيم زيرا كه ما يك ارگان امنيتي بزرگ داريم كه به‌دليل قوانيني كه بعد از اشغالگري وضع شد منحل شد، ما ارگان اطلاعاتي داريم كه دنيا از آن در وحشت بود، ما تمامي فرمانده هاي نظامي را داريم كه داراي اين صلاحيت هستند كه يك ارتش عقايدي را تاسيس كنند كه از عراق دفاع كند و آنها داراي تجاربي در دفاع از امت عرب هستند، هنوز هم پيكرهاي شهداي ارتش عراق كه در جنگ با اسراييل به‌شهادت رسيدند هنوز هم در سوريه وجود دارند هم‌چنين در مصر، ارتش عراق يك ارتش عقايدي بود و لذا مطمئن باشيد كه فرمانده هاي نظامي در طي دو سال خواهند توانست امنيت را برگردانند و ارتش واقعي را تاسيس نمايند. »
پست شده 15 hours ago توسط

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: